Лајчак: Не доаѓам со ултиматум

Пред посетата на Белград и Приштина Јас не доаѓам во Белград со ултиматум, вели специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав…

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Од 1 март почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. Попишувашењето на дијаспората ќе трае…

КАКВА Е СОРАБОТКАТА НА МАКЕДОНИЈА СО МЕЃУНАРОДНИТЕ ПОЛИЦИСКИ ИНСТИТУЦИИ

Последниот пример со исчезнувањето па враќањето на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја отвора темата колку нашата земја соработува со меѓународните полициски институции….

Бугарија нема да подлегне на притисокот за Македонија, ЕУ не е Југославија

Екатерина Захариева порачува Бугарија нема да подлегне на притисок за интеграциите на Северна Македонија, изјави за БТВ вицепремиерката и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева,…

Бензините и дизелот поскапуваат

Од ноќеска на полноќ ќе поскапат бензините и дизелот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Бензините ќе поскапат за еден, а дизелот за 0,5 денари. Новите…